Kurs ADR podstawowy

Celem szkolenia jest zapoznanie kierowców z zagrożeniami występującymi podczas przewozu towarów niebezpiecznych oraz przekazanie podstawowych informacji niezbędnych dla zminimalizowania prawdopodobieństwa powstania wypadku, ograniczenia skutków wypadku, a także wiadomości koniecznych dla zachowania bezpieczeństwa własnego i innych osób. Program kursu obejmuje 19 godzin. Szkolenie kończy się egzaminem w formie testu pisemnego, składającego się z 30 pytań. Aby uzyskać pozytywny wynik egzaminu należy udzielić co najmniej 20 poprawnych odpowiedzi w ciągu 60 minut. Egzamin przeprowadzany jest w Centrum Szkoleniowym „OMEGA”. Ukończenie kursu podstawowego uprawnia do wykonywania przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas, za wyjątkiem klasy 1 i 7, oraz daje możliwość uczestnictwa w kursach specjalistycznych. Zaświadczenie ADR z przeszkolenia kierowców pojazdów przewożących towary niebezpieczne ważne jest przez 5 lat.

Jakie są warunki przyjęcia na kurs? Osoba, która chce przystąpić do kursu ADR w Częstochowie powinna:

  • mieć ukończone 21 lat

  • posiadać prawo jazdy

  • dostarczyć kolorową fotografię o wymiarach 35 x 45 mm, wykonaną na jednolitym jasnym tle, mającą dobrą ostrość oraz odwzorowującą naturalny kolor skóry, obejmującą wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, pokazującą wyraźnie oczy zwłaszcza źrenice, i przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami. Fotografia powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do egzaminu. 

Ile kosztuje kurs ADR podstawowy w Częstochowie?
Cena kursu ADR wynosi 500 zł i zawiera opłatę za egzamin państwowy, przeprowadzany w naszym Centrum.

Kurs ADR specjalistyczny w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych w cysternach

Kurs przeznaczony jest dla kierowców pojazdów przewożących materiały niebezpieczne w :

  • cysternach stałych, cysternach odejmowalnych lub pojazdach-bateriach o pojemności całkowitej powyżej 1 m³ (1000 l),

  •  kontenerach-cysternach, cysternach przenośnych lub MEGC, o pojemności jednostkowej powyżej 3 m³ (3000 l).

Program szkolenia obejmuje 14 godzin lekcyjnych i realizowany jest metodą wykładów oraz ćwiczeń praktycznych. Po zakończeniu szkolenia przeprowadzany jest egzamin pisemny w postaci testu składającego się z 18 pytań. W celu uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu należy udzielić co najmniej 12 poprawnych odpowiedzi w ciągu 40 minut.

Ile kosztuje kurs ADR cysterny?
Cena kursu ADR cysterny wynosi 400 zł i zawiera opłatę za egzamin państwowy, przeprowadzany w naszym Centrum.

Kurs ADR specjalistyczny w zakresie przewozu drogowego materiałów i przedmiotów klasy 1 

Program szkolenia obejmuje 8 godzin wykładów i zajęć praktycznych. Na kursie omawiane są przede wszystkim zagadnienia dotyczące specyficznych zagrożeń stwarzanych przez materiały i przedmioty wybuchowe, w tym wyroby pirotechniczne, a także zakazów pakowania i ładowania razem różnych materiałów i przedmiotów klasy 1.
Szkolenie kończy się egzaminem przeprowadzanym w formie testu pisemnego, składającego się z 15 pytań. Aby uzyskać pozytywny wynik egzaminu należy udzielić co najmniej 10 poprawnych odpowiedzi w ciągu 30 minut.

Kurs ADR specjalistyczny w zakresie przewozu promieniotwórczych klasy 7

Szkolenie trwa 8 godzin lekcyjnych. Program kursu realizowany jest w ciągu 1 dnia metodą wykładów i pokazów oraz ćwiczeń.

Szkolenie kończy się egzaminem przeprowadzanym w formie testu pisemnego, składającego się z 15 pytań. Aby uzyskać pozytywny wynik egzaminu należy udzielić co najmniej 10 poprawnych odpowiedzi w czasie 30 minut.

Szkolenia stanowiskowe ADR 

Organizujemy również szkolenia ADR dla osób zaangażowanych w przewóz drogowy towarów niebezpiecznych.
Szkolenia adresowane są przede wszystkim do pracowników:

  • zatrudnionych przez przewoźnika lub nadawcę,

  • dokonujących załadunku lub rozładunku towarów niebezpiecznych,

  • firm spedycyjnych lub wysyłkowych,

  • przewożących towary niebezpieczne zgodnie z przepisem 1.1.3.6, w ilościach  ograniczonych (LQ) lub wyłączonych (E).